• Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Sarbinowie Drugim zaprasza na drzwi otwarte do przedszkola.

·      Rekrutacja do naszego przedszkola prowadzona jest cały rok.

·      Do naszego przedszkola przyjmujemy dzieci już od 3 lat.

·      Rodziców zainteresowanych naszym przedszkolem zapraszamy do kontaktu oraz na spotkanie w placówce.

·      Drzwi otwarte przedszkola odbędą się 28 marca 2019r. od godz.11.30.

Karta zgłoszenia dostępna w zakładce dokumenty.

• HAPPENING

• Dziś w naszej szkole odbyła się sztuka happeningu.
            Happening – czyli z ang. „dzianie się”, „zdarzenie”. Jest to zorganizowane wydarzenie artystyczne, mające swoją dramaturgię, ograniczone czasowo i tworzące logiczną narrację lub zestaw znaków: obrazów, gestów, haseł, przedmiotów, postaci w przestrzeni. Happeningi cechują się otwartością formalną łączoną z wieloma elementami improwizacji i bezpośredniością. Tego rodzaju dzieła sztuki wizualnej aktywizują widzów i stanowią wyraz nieskrępowanej ekspresji twórczej, wprowadzenia elementu amatorskiego oraz akcji w czasie, a także otwarcia formuły dzieła.Happening wywodzi się z plastyki i teatru, a ściśle – z abstrakcyjnego ekspresjonizmu (idea obrazu jako zapisu aktu twórczego). Początkowo był niezależną formą sztuki, dziś stanowi narzędzie komunikacji społecznej, formę zwrócenia uwagi na jakiś problem lub wyraz postawy politycznej. Happening powstał jako wynik współpracy artystów z różnych dziedzin (m.in. plastyki, muzyki) przy aktywnym współudziale publiczności, kreując dzieło nie tylko wizualne, ale także multimedialne i polisensoryczne. Pierwsze happeningi realizowano w instytucjach sztuki, przenosząc je z czasem na ulice, lotniska czy miasta.

Twórcą koncepcji happeningu był Allan Kaprow (1959 r.), który przedstawił go jako „kolaż zdarzeń”.

• DZIEŃ KOBIET

• W piątek 8 marca odbył się apel z okazji Dnia Kobiet.
            Pokaz mody i tańców zorganizowali uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą z Panem Łukaszem Rybickim.

• 21.02.2019r. odbył się konkurs ortograficzny zorganizowany przez Panią Anetę Dawidowicz.
            Konkurs podzielony był na 3 kategorie wiekowe.
            klasa II
            klasy IV-VI
            klasy VII-VIII

Wyniki zostały ogłoszone 26.02.2019r. podczas krótkiego apelu.
            OTO LAUREACI:
            Grzegorz Kukuczka-klasa II
            Angelika Kołodziejczak -klasa V
            Jakub Majdak-klasa VII

Serdecznie gratulujemy.

• REKONSTRUKTO

• Dnia 15.02.2019r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole GRUPĘ ARTYSTYCZNĄ "REKONSTRUKTO".
            Aktorzy zorganizowali wesołą lekcję historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe.
            Uczniowie mieli okazję przymierzyć stroje epoki (powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich).
            Można było również zobaczyć kolekcję replik broni używanej przez powstańców i podczas I wojny światowej.
            Lekcja bardzo zainteresowała uczniów.

• Walentynkowo w naszej szkole.
            Uczniowie od kilku dni mogli wrzucać do poczty walentynkowej kartki.
            Został również zorganizowany konkurs na najładniejsze serce, które było ozdobą drzwi od klasy.
            I miejsce zdobyła klasa IV.

Gratulujemy!