• KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Z tej okazji odbył się konkurs ortograficzny, który w klasach V-VIII zorganizowała Pani Aneta Dawidowicz ,natomiast w klasach I-III wychowawcy klas-Pani Olga Tondel, Pani Olga Bolewska i Pani Ewa Strauchmann.

WYNIKI:W kategorii wiekowej I-III

I miejsce-Julia Szymańska-klasa III

II miejsce-Wiktoria Pałecka- klasa II

III miejsce-Paula Tarczyńska- klasa I

Wyróżńienie:Lena Szymańska- klasa I, Oskar Budziński- klasa II

W kategorii wiekowej V-VIII

I miejsce- Jakub Majdak-klasa VIII,

II miejsce- Krzysztof Garstka- klasa VI ,

III miejsce-Zuzanna Macioszek-klasa V

Wyróżnienie:Angelika Kołodziejczak- klasa VI ,Sara Sommerfeld-klasa VII ,Jakub Rąpała- klasa VIII

Serdecznie gratulujemy!

• JUPILAND I KINO

• Dziś przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do Gniezna.Na początku był film w kinie pt."Magiczne święta Kacpra i Emmy", a następnie sala zabaw w Jupilandzie.

• MIKOŁAJKI

• Wczoraj do szkoły przybył Święty Mikołaj, który odwiedził każdą klasę i włożył czekoladę w buta ufundowaną przez Radę RodzicówUczniowie poszczególnych klas musieli zaprezentować piosenkę , wierszyk lub taniec.Podczas "Spotkania z Mikołajem" Pani Olga Bolewska wyróżniła Amelię Konowalską i Mikołaja Oweckiego za udział w konkursie ogólnopolskim pt."KARTKA Z PAMIĘTNIKA na podstawie książki ZOSIA Z ULICY KOCIEJ", oraz podziękowała Nikoli Pałeckiej i Jakubowi Majdakowi za duże zaangażowanie w Samorządzie Uczniowskim.Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok Mikołaju.

• DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

• Dziś w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa.Panie Olga Tondel i Sylwia Skibińska zorganizowały mnóstwo zabaw i wróżb andrzejkowych.Dziękujemy za super zabawę.

• KONKURS GWARY PAŁUCKIEJ

• Dziś uczniowie naszej szkoły Aleksandra Wysocka,Zuzanna Macioszek ,Jakub Janowski i Jakub Rąpała reprezentowali szkołę w XI Powiatowym Konkursie Gwary Pałuckiej pt. „Ocalić od zapomnienia-Gwara pałucka".Uczniowie interpretowali utwór Mirosława Binkowskiego.Do konkursu uczestników przygotowała Pani Aneta Dawidowicz.

• ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy "Święto PLUSZOWEGO MISIA"Z tej okazji Pani Olga Tondel wcześniej ogłosiła konkurs pt."EKO-MIŚ z ulubionej bajki".I miejsce w konkursie zdobyli:Paula TarczyńskaAleksandra WysockaJan JedlińskiJulia SzymańskaPozostali uczestnicy dostali dyplom i nagrody pocieszenia.Serdecznie Gratulujemy!

• UNICEF-"KONWENCJA PRAW DZIECKA"

• W środę 20 listopada 2019 roku obchodziliśmy 30. rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka w ramach udziału w akcji organizacji UNICEF. Razem z nami świętowali zaproszeni do naszej szkoły goście: pan Burmistrz Leszek Grzeczka, pani dyrektor MOPS Joanna Malak, przedstawiciel OSP w Sarbinowie Drugim pan Marian Melcer, pracownik biblioteki pan Szymon Michalski oraz pielęgniarka szkolna pani Ula Wiśniewska. W czasie uroczystości koordynator projektu pani Olga Tondel przedstawiła historię Konwencji Praw Dziecka, zaś uczniowie zaprezentowali prace wykonane w grupach o tematyce związanej z prawami dziecka. Następnie wszyscy razem wyposażeni w balony i serduszka, udali się na ,,niebieski marsz przez Sarbinowo Drugie dla uczczenia praw dziecka.

• ŚNIADANIE DAJE MOC i TRZYMAJ FORMĘ

• Szkoła bierze udział w programie "Śniadanie daje moc" i "Trzymaj formę"Uczniowie klasy 8 oraz przedszkolaki robili warzywną sałatkę, a pomagali im uczniowie klasy 3 i 7.

• Apel z okazji 11 listopada

• Święto Niepodległości wypada w listopadzie na pamiątkę wydarzeń sprzed 101 lat.Z tej okazji odbył się apel zorganizowany przez Panią Anetę Dawidowicz i klasę szóstą.Apel rozpoczęliśmy odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu państwowego punktualnie o 11.11.Podczas przedstawienia Pani Dyrektor Anna Jedlińska wręczyła nagrodę Agatce Konowalskiej, która zajęła 3 miejsce w Gminnym Plastycznym Konkursie Pożarniczym pt."Zapobiegajmy pożarom", a następnie Pani Olga Bolewska wręczyła upominki Alicji Oweckiej i Nikoli Pałeckiej za udział w konkursie fotograficznym.Serdecznie gratulujemy.

• Szynszyle

DNIA 30.10.2019r. odwiedziła nas Pani z szynszylami Batmanem i Śnieżynką.Najpierw opowiedziała o pięknych futerkowych stworzeniach, a potem uczniowie mogli zrobić sobie na pamiątkę zdjęcie.

• APEL Z OKAZJI DEN

• Dnia 17 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez klasę 7 i 8.Uczniowie kółka tanecznego, którego opiekunem jest Pani Olga Bolewska pokazali swoje umiejętności taneczne.Na koniec odśpiewano sto lat wszystkim pracownikom naszej placówki.

• DEN

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta wszystkich Nauczycieli i Pracowników szkoły składamy serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania za dotychczasową pracę na rzecz społeczności szkolnej.

Rodzice i Uczniowie

• Wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• W piątek 27.09 2019r. odbyły się wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

Opiekunem samorządu została Pani Olga Bolewska,a w skład weszli:

Przewodniczący-Jakub Majdak

Zastępca-Alicja Owecka

Skarbnik-Nikola Pałecka

Sekretarz-Jakub Rąpała

Wolontariat:Zuzanna Macioszek, Mateusz Hałas

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej współpracy.

• Spotkanie z Policjantem

W ubiegłym tygodniu do naszej szkoły przyjechał policjant asp. Sławomir Maksym z Komisariatu Policji w Janowcu Wlkp. Pan dzielnicowy przeprowadził pogadankę w klasach młodszych na temat bezpieczeństwa na drodze. Serdecznie dziękujemy.